21-22.10.2023 – Poznań Maraton po raz pierwszy

Kolejny maraton za nami. Nasza drużyna biegaczy intensywnie trenuje cały rok, aby w sezonie od wiosny do jesieni móc startować w różnych biegach. Większość naszych zawodników ćwiczy by poprawić swoją kondycję, sprawność, zdrowie …aby w ogóle się trochę poruszać. Jest grupka, która jest na tyle sprawna, że może startować w biegach ulicznych na 5 czy 10 km. Są też trzy dziewczyny, które osiągnęły poziom

maratoński. Agata, Kasia i Karolina potrafią już samodzielnie pokonać dystans maratonu. Nadal muszą się uczyć techniki biegania, techniki pokonywania przeszkód, rozkładania sił na trasie, opanowywania emocji, taktyki  itd. Dlatego do naszych działań wprowadzamy wyjazdy na półmaratony i maratony. Start w zawodach jest nagrodą za trud treningowy i jednocześnie jest motywacją do dalszej pracy, poniekąd jest też częścią szeroko rozumianego treningu. Mobilizuje też pozostałych do wysiłku, do dążenia do pokonywania kolejnych barier i zdobywania nowych umiejętności. W tym roku zaplanowaliśmy udział w maratonie w Poznaniu. Był to drugi w życiu start w maratonie dla Agaty i Karoliny oraz trzeci dla Kasi. Pojechaliśmy do Poznania między innymi ze względu na trasę. Niestety pogoda trochę popsuła nam szyki. W dzień biegu zrobiło się zimno i deszczowo. Dziewczyny dzielnie jednak walczyły. Agata i Kasia poprawiły znacznie swoje dotychczasowe osiągnięcia. Agata poprawiła swój wynik z pierwszego maratonu (Kraków, kwiecień 2023) o ponad godzinę! Niestety warunki pokonały Karolinę, która przemarznięta, została zabrana z trasy przez służby medyczne na około 5 km przed metą. Co sama Karolina sądzi o tym doświadczeniu? Oto jej słowa:

„Bieg, który nie ukończyłam trochę Mnie nie zadawala, ale chcę to zamazać myślą pozytywną, że w ogóle byłam znów w dalekiej trasie i pokonałam chociaż tyle ile dałam radę w tak trudnych warunkach pogodowych. Co Mnie motywuje bym jeździła na maratony ? Radosna atmosfera, kibiców, ludzie, którzy jeżdżą i spędzają ze Mną czas, a przede wszystkim to, że słyszę jaka będzie trasa. Co ona ma do tego, a to że kiedy słyszę będą tory, będą zbyt ostre z górki pod górę, będzie kostka brukowa. Zawsze milczałam, gdy słyszałam jaka trasa, ale Poznański bieg uświadomił Mnie dlaczego jestem w tym miejscu jak trudna trasa, ale to właśnie dlatego, żebym wiedziała, że trudności są po to by pokonywać je mądrze myśląc, że mam problem, ale szybko muszę znaleźć rozwiązanie bo idzie każdy problem pokonać. Trudna trasa to dla Mnie każda motywacja uświadamiająca, że każdy problem mija..”