29.10.2023- w Woźnikach jeszcze nas nie widzieli

Jak zmobilizować zawodników do pracy na treningu? Dać im powód do trenowania, do podejmowania wysiłku, do pokonywania kolejnych ograniczeń. Dla biegacza najlepszym motywatorem może być perspektywa startu w zawodach, próba pokonania innych podczas sportowej rywalizacji, osiąganie coraz lepszych wyników. Dotyczy to także naszych podopiecznych. Same treningi, powtarzanie ciągle tych samych

ćwiczeń, pokonywanie kilometrów, wydawałoby się tylko po to by je pokonać, z czasem staje się nurzące. Tu nie wystarczy świadomość, że to dla własnego dobra, dla zdrowia, dla poprawy sprawności, kondycji itd. To wymaga ogromnej samodyscypliny i umiejętności motywowania się by wytrwać. To bardzo trudne. Dlatego pomagamy naszym podopiecznym podsuwając im konkretne cele do podejmowania takiego wysiłku. Takim celem są np. wyjazdy na zawody. Wyjazdy, rywalizacja, pokonywanie kolejnych przeszkód, barier, osiąganie coraz lepszych rezultatów, integracja ze sprawnymi sportowcami to miedzy innymi jest siła napędowa naszych zajęć sportowych. Kiedy ma się określony cel łatwiej jest znaleźć motywację do działania by go osiągnąć, łatwiej jest znaleźć siłę do pracy.

Tym razem nasze zawodniczki pojechały na Bieg Woźnicki. Nowe miejsce, nowe środowisko, nieznana trasa i całe mnóstwo pozytywnych doświadczeń, wrażeń, emocji. Trasa okazała się wymagająca bo sporo podbiegów i kamieni. Nie popsuło to jednak humoru nikomu. Kolejne doświadczenie, że nawet na takiej trasie można sobie świetnie poradzić wzbudzając przy tym uznanie u ludzi, którzy na co dzień nie mają kontaktu z niepełnosprawnymi biegaczami.