4.07.2021 – Bieg Bohaterów

4 lipca w godzinach popołudniowych odbyło się  wyjątkowe wydarzenie czyli Bieg Bohaterów.  Oprócz dobrej sportowej rywalizacji impreza miała na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Trasa biegu była nieprzypadkowa i wyjątkowa.  Bieg symbolicznie połączył dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Start zlokalizowany był na Alei Wojciecha Korfantego przy

pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach a meta w Parku Śląskim  na Placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich a nasi zawodnicy startowali już w 2019 r w innym biegu tego cyklu czyli w Silesia Marathon na dystansie półmaratonu. Bieg Bohaterów był jednak inny. Ze względu na stosunkowo krótki dystans mógł w nim wystartować prawie każdy, średnio wysportowany człowiek. Było więc to prawdziwe biegowe święto dla całych rodzin, dla początkujących i zaawansowanych biegaczy, dla wszystkich miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Nasi zawodnicy po długiej przerwie od aktywności fizycznej i ledwie kilku treningach przed startem, spisali się naprawdę dobrze, Najszybciej trasę biegu pokonał Marek, który trasę 4,2 km przebiegł w czasie19 min 48 s co dało mu 56 miejsce w kat M20. Marek jako jedyny nasz zawodnik biega na nogach. Wśród naszych wózkowiczów bezkonkurencyjna okazała się Kasia, która z rezultatem 21:46 zajęła 18 miejsce w kategorii K20. Brawa dla nich i dla wszystkich pozostałych naszych zawodników!