5-7.10.2018 – Sukces Rafała w Pradze!

W słoneczny weekend 6-7 października w Pruhonickim Parku na obrzeżach Pragi zostały rozegrane Mistrzostwa Czech i finał Pucharu Europy w Orientacji Precyzyjnej. W towarzystwie drużyn z całej Europy w zawodach wystartował także nasz zespół. Całość rywalizacji odbyła się w otoczeniu pięknej przyrody przyzamkowego ogrodu botanicznego. Organizatorzy przygotowali do oznaczenia 28 punktów kontrolnych w

 

czasie 140 min. Wydawało nam się, że obeszliśmy cały park, ale było to bardzo mylne przekonanie. Powrót po zakończeniu trasy zawodów rozciągał się wzdłuż  kamienistej ścieżki, po leśnym, górzystym terenie i zajął nam kolejne 60 min marszu. Zmęczenie dawało się we znaki, ale przecież wieczór spędzaliśmy w Pradze, a to zobowiązuje ;).

Po wieczornej mszy św., za której przygotowanie specjalnie dla nas dziękujemy O. Błażejowi OP, wybraliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta. Gdy dotarliśmy do Mostu Karola, z każdej strony dochodziły do nas coraz to nowe bodźce: grający na trąbkach strażnicy, bijące dzwony starych zegarów, a przede wszystkim rozświetlone posągi wzdłuż Mostu i zamki na wzgórzach nad Wełtawą.  Niektórzy z nas w tym dniu pobili swój życiowy rekord aktywności (Pani Grażynko – doceniamy i podziwiamy). Zmęczeni ale i zadowoleni wróciliśmy do hostelu.

Po krótkiej nocy wystartowaliśmy w kolejnym etapie Pucharu. Drugi dzień zawodów przeznaczono wyłącznie na tzw. czasówki, zadania stresujące dla większości zawodników, a jednocześnie w dużym stopniu wpływające na ogólny wynik rozgrywki.

Jako iż nadal byliśmy żądni wrażeń, w oczekiwaniu na wyniki wybraliśmy się do zamku na Hradczanach. Przywitała nas połowa pułku wojskowego. Pomimo surowego wyglądu żołnierze okazali się być nam bardzo pomocni i życzliwi. Po wejściu na dziedziniec wszystkich urzekła Katedra św. Wita, jej strzeliste wieże i niezwykłe witraże rozświetlające wnętrze kościoła feerią barw.

Postanowiliśmy również zdobyć Złotą Ulicę. Kasia wzięła sobie do serca to wyzwanie i samodzielnie pokonała podjazd na Złotą, czym wzbudziła zachwyt i uznanie wśród turystów.

A na koniec PEREŁKA. Uczestnictwo w Pucharze Europy okazało się bardzo owocne. Rafał Bednarski zdobył III miejsce w kategorii Para, ustępując miejsca tylko aktualnemu Mistrzowi Świata (Ola Jansson) i aktualnej Mistrzyni Czech(Jana Kostová). GRATULUJEMY WSPANIAEGO WYNIKU !!

KP